Od czasu do czasu, także my, Polacy zapisujemy się na światowych kartach rekordów Guinnessa. 

Oto kilka z nich, zobacz w czym jesteśmy dobrzy. 

Pin It

Tanie loty i oferty wczasów last minut sprzyjają wyjazdom za granicę. Dlatego też jak co roku i w te wakacje Polacy będą latać lub jeździć autem za granicę. Najmodniejszym kierunkiem obok gorącej Grecji, jest równie upalna Chorwacja. To tam już od wielu lat można najczęściej spotkać wycieczki z Polski. Dlaczego? Mamy tu dużą różnorodność. Po pierwsze ciepłe morze i czystą wodę, po drugie jeziora, a po trzecie zabytkowe miasta, które pełne są urokliwych uliczek i muzeów. Gdzie jeszcze odpoczywają Polacy?

Pin It

 

Emigracja, przede wszystkim zarobkowa stała się niezaprzeczalnym faktem, tym bardziej że w dobie łatwości przemieszczania się na duże dystanse, podróże nie stanowią już problemu. Dlatego coraz częściej, szczególnie młodzi ludzie, zadając sobie pytanie „gdzie żyje się najlepiej” myślą o znalezieniu przyjaznego dla nich miejsca do życia poza granicami naszego kraju. 

Pin It

 

Wielu Polaków poszukuje źródła lepszych zarobków poza granicami kraju. Czy jednak faktycznie w innych krajach zarobki Polaków kształtują się tak obiecująco?

Kraje do jakich najczęściej podróżują Polacy w poszukiwaniu pracy to między innymi Niemcy, Wielka Brytania czy też Holandia. Jednak to nie w tych krajach zarobki Polaków kształtują się najlepiej.

Pin It

 

Obecnie pieniądze są tak powszechne, że większość ludzi nie zastanawia się nad tym, jaka jest ich historia. Tymczasem sięga ona około 3 tysięcy lat przed naszą erą, gdy pieniądze zaczęły się upowszechniać. Handel wśród ludzi miał miejsce się dużo wcześniej. Jednak głównie był to handel wymienny, oparty na płatnościach w postaci zboża czy też sztab złota oraz srebra. Wszystkie te towary były jednak ciężkie, uciążliwe dla kupców. 

Pin It

 

    Niemcy są niezaprzeczalnie jednym z najchętniej obieranych przez Polaków kierunków emigracji. Już około półtora miliona naszych rodaków wyjechało za Odrę w poszukiwaniu lepszego życia. Nasz rodzimy język najczęściej usłyszymy w Nadrenii - Północnej Westfalii, Bawarii i Badenii Wirtembergii. Dlaczego tak często decydujemy się na pobyt  właśnie w Niemczech? Istnieje ku temu kilka powodów. 

Pin It

Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii mieszka obecnie od dziewięciuset tysięcy do półtora miliona Polaków. Nie bez kozery więc, Londyn nazywa się drugą stolicą Polski, samą zaś Anglię siedemnastym polskim województwem.

Jakie są przyczyny tak dużej popularności tego kraju wśród Polaków? 

Pin It

Coraz częściej polskie marki zdobywają rynek nie tylko europejski, ale również światowy. Wygrywają profesjonalizmem i innowacyjnością. 

Pin It

 Poziom tej dyscypliny znacznie się wahał na przestrzeni lat, często bywało tak, że ze szczytu spadaliśmy na samo dno. Kiedy dominowaliśmy, jakie nazwiska na stałe zapisały się w annałach historii? 

Pin It

Niedawno w Gdyni powstało Muzeum Emigracji, w którym uwagę przykuwa niejedna ciekawostka o Polakach, którzy wyemigrowali za granicę. Muzeum nie przypadkiem zostało otwarte właśnie tam, ponieważ to właśnie z Gdyni wyruszało w drogę za ocean mnóstwo Polaków. Jedni jechali tam za chlebem, inni na poszukiwanie przygód, a niektórzy po to by zrobić karierę w świecie filmu czy muzyki. 

Pin It

Wielu znanych polskich artystów swoją popularność ogranicza jedynie do naszego kraju. Jednak są zespoły oraz muzycy, którzy równym, a często nawet i większym zainteresowaniem cieszą się w globalnej skali. Dowiedz się, które nazwiska i nazwy są rozpoznawane przez melomanów nie będących Polakami. Oto kilka z nich: 

Pin It

Czy wiesz, że 1 Rzeczpospolita była państwem nie tylko rozległym, ale i wielonarodowym. Również w okresie przedwojennym na terenach naszego kraju mieszkało bardzo wielu przedstawicieli innych nacji, a także grup etnicznych. Sytuacja polityczna ostatnich kilkudziesięciu lat sprawiła, że staliśmy się dość jednorodnym tworem państwowym. Nadal możemy jednak spotkać przedstawicieli różnych grup etnicznych. 

Pin It

 

 

To dzięki reklamom takie strony jak ta mogą się rozwijać.

Nie daj się nabić w butelkę, dla wielkich korporacji tego typu reklamy są tylko dodatkiem, kieszonkowym.

Żeby je zdobyć uniemożliwiają normalny odbiór informacji.My tego nie robimy.

Dla nas jest to główne źródło utrzymania, dzięki starannie dobranym reklamom Ty masz zawsze pod ręką najlepsze produkty, a my możemy się rozwijać.

Nigdy nie znajdziesz tutaj uporczywych reklam, ani dołujących informacji.Wspieraj polską gospodarkę, nie bądź obojętny.

 

Dziękujemy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

 

 Wszystko co robimy powstaje w internecie

 

 

 

Pin It

 

 

Nasze statystyki z listopada :)

Mieliśmy 411430 odsłon. 

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

 

 

Pin It

 

Polecamy zaprzyjaźnione strony

 

Pin It

 

 

Polub stronę "Świat i Polacy" i zawsze bądź na bieżąco!

Informacje, Ciekawostki, Dowcipy, Podróże, Zdrowie, Hobby, Kultura i Sztuka,

Przepisy, Przyroda, Dom i Rodzina

i wiele innych.

Zapraszamy Wszystkich!

Zobacz nas na:  https://www.facebook.com/swiatipolacy/    

             

 

 

Zapraszamy na Facebooka

Zespół Świat i Polacy

 

Pin It

 

 

Zapraszamy wszystkich pasjonatów na kanały YouTube, subskrybuj nas i bądź na bieżąco.

 

   Kanał YouTube - Własnoręcznie

   Kanał YouTube - Świat i Polacy

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It
polskie blogi na świecie

Na terenie Polski mieszka około 38 milionów polaków.
Szacuję się, że poza granicami polski może mieszkać ok 20 milionów polaków.
Chodzi tu między innymi o ludzi którzy wyjechali za pracą.
Liczymy także osoby, które mieszkają za granicą od wielu lat ale mają pochodzenie Polskie.
Są też osoby, które urodziły się za granicą ale wciąż mają obywatelstwo.
W samych Stanach Zjednoczonych szacuję się, że osób pochodzenia polskiego jest

Pin It

Nasz zespół Świat i Polacy to grupa zwykłych ludzi, którzy chcą podzielić się swoją pozytywną energią do życia. Każdy z nas posiada inną wspaniałą pasję, którą stara się rozwijać. Chociaż nie jesteśmy profesjonalistami w danej dziedzinie, piszemy o tym co naprawdę lubimy a każdy z nas, w prywatnym życiu, zajmuje się tym, co kocha. Dlatego nasz polski blog tematyczny jest tak naprawdę zbiorem pamiętników i informacji z różnych dziedzin, które dotyczą wszystkich polaków na świecie, w kraju i za granicą.

Pin It

Komputery

Czytaj

Jak wychowawczo spędzać czas z dzieckiem?

Więcej…

Jak dbać o kwiaty na balkonie

Więcej…

Telefony

Codziennie

Zoo w Ostrawie

Więcej…

Tanie wakacje w Polsce

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marihuana medyczna

Więcej…

Zachowaj naturalnie piękną skórę

Więcej…

Moda

Artykuły

Wegańska sałatka z tuńczyka

Więcej…

Sernik piernikowy

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Kiedy księżyc jest największy?

Więcej…

Czy wiesz dlaczego Jerzyk zwyczajny, wcale nie jest "zwyczajny"?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Tuńczyk błękitno-płetwy

Więcej…

Wędkowanie

Więcej…