Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii mieszka obecnie od dziewięciuset tysięcy do półtora miliona Polaków. Nie bez kozery więc, Londyn nazywa się drugą stolicą Polski, samą zaś Anglię siedemnastym polskim województwem.

Jakie są przyczyny tak dużej popularności tego kraju wśród Polaków? 

Przede wszystkim są to względy finansowe. Wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii jest zdecydowanie wyższe, niż to, którego możemy się spodziewać w naszym kraju. O wiele łatwiej jest comiesięcznie odłożyć pewną kwotę pieniędzy, które później możemy wykorzystać na zakup np. samochodu czy remont mieszkania w Polsce. Nie tylko jednak wysokość otrzymywanej pensji decyduje o podjęciu decyzji o emigracji. Wielka Brytania jest krajem interesującym, zarówno pod względem kultury, jak i historii czy przepięknych krajobrazów. Jest to również miejsce, do którego nasi rodacy udają się w celu podjęcia studiów wyższych na renomowanych, angielskich uczelniach.

Życie w Wielkiej Brytanii ma dla Polaków wiele zalet. W pierwszej kolejności jest to, zawsze osiągalna, legalna i dobrze płatna, praca, ale też możliwość korzystania z bezpłatnej opieki medycznej, a w razie potrzeby - również z pomocy socjalnej ze strony tego państwa. Polacy znajdują tu zatrudnienie w sektorze budowlanym, w opiece zdrowotnej, w instytucjach finansowych, przy produkcji i w ogrodnictwie. Często też zakładają w Anglii własne firmy, korzystając z uproszczonych procedur w tym zakresie i niewielkich miesięcznych nakładów finansowych z racji prowadzenia działalności gospodarczej.

W zakładach pracy w Wielkiej Brytanii Polacy są traktowani na równi z obywatelami brytyjskimi, zarówno pod względem obejmowanych stanowisk, jak i uposażenia. W opinii Anglików, Polacy są bardzo dobrymi i sumiennymi pracownikami. Również w życiu prywatnym Polacy są lubiani za swoją serdeczność i łatwość integracji z mieszkańcami Wysp.

Ta piękna, zielona wyspa ma do zaoferowanie wiele miejsc godnych odwiedzenia, jak chociażby Stonehenge czy londyńskie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, co nasi rodacy chętnie wykorzystują w czasie wolnym od pracy. Kolejnym atutem tego kraju są piękne plaże, szczególnie na południu, gdzie możemy podziwiać fantastyczne jurajskie nabrzeże.

Wielka Brytania jest więc miejscem wartym nie tylko krótkiej wizyty, ale też pozostania na dłuższy pobyt.

Polacy, którzy w pewnym momencie życia zdecydowali się na czasowe osiedlenie się w Anglii, pozostają w tym kraju znacznie dłużej, niż początkowo planowali. Zdarza się, że decydują się na przyjazd całymi rodzinami, często nawet z małymi dziećmi. 

 

Subskrybujcie, obserwujcie  i bądźcie na bieżąco, niech nic Was nie ominie. →

Znajdziecie nas na :

Świat i Polacy - https://www.swiatipolacy.pl

Facebook - https://www.facebook.com/swiatipolacy

Instagram - https://www.instagram.com/swiatipolacy

Twitter - https://twitter.com/swiatipolacy

YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCMU-uM74HYkn6SB0L0z8e2w

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

 

Pin It

Komputery

Czytaj

Domowe rośliny doniczkowe. cz1

Więcej…

Awangardowy styl życia

Więcej…

Telefony

Codziennie

Zoo w Ostrawie

Więcej…

Gęsi- niezwykłe zwykłe ptaki

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Zachowaj naturalnie piękną skórę

Więcej…

Marskość Wątroby

Więcej…

Moda

Artykuły

Zupa truskawkowa

Więcej…

Sernik piernikowy

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Jej wysokość czekolada, czyli królowa jest tylko jedna!

Więcej…

Czego nie wiemy na temat popcornu?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

O czym trzeba pamiętać przed wyjściem do lasu?

Więcej…

Największe drzewa świata

Więcej…