Czas na zmiany. Codzienna gonitwa: praca-dom, praca-dom i tak do sześćdziesiątki? Coraz więcej osób decyduje się więc na zamieszkanie w łodzi, barce lub na jachcie .
W wielu krajach, jest to zupełnie normalny sposób na życie. Holandia , Anglia , Niemcy , Włochy rozwijają się w tej dziedzinie coraz bardziej. Znużeni monotonią jaka istnieje w blokowiskach, częściej szukamy nowych sposobów istnienia.. 

Na myśl o takim życiu, szukamy lepszych rozwiązań i spełnienia marzeń. Porzucamy stare przyzwyczajenia i idziemy za trendem. Znanych jest wiele przykładów, gdzie całe rodzin z dziećmi kupiły łodzie. Wyremontowali je i odmienili swoje życie. Nie zamieniliby tego na nic innego. Takie przygody sprawiły że stali się jeszcze bardziej zżytą rodziną.

Czym się różni życie na łodzi od życia w budynku?

Cena to jeden z elementów, które pomagają w decyzji. Z pewnością kupno łodzi jest tańsze niż wybudowanie domu. Mając już swój wymarzony jacht musimy gdzieś go trzymać. Roczne czynsze są uzależnione od lokalizacji i kraju w jakim chcemy mieszkać. Wahać się mogą w przedziale od 5 -40 tysięcy złotych. W wielu miejscach są wybudowane całe osiedla dla barek z stałym dostępem do wody, prądu i internetu. Koszty utrzymania w takiej jednostce pływającej często okazują się niższe niż w standardowych domach. Aby mieszkać dłużej w jednym miejscu, napełnić można zbiorniki lub podłączyć na stałe prąd i wodę. W razie potrzeby odpalamy silnik lub rozwijamy żagle i zmieniamy miejsce zamieszkania. Międzynarodowe drogi wodne, rozwijają się coraz bardziej i nie ma problemu w pływaniu po okolicy lub z jednego kraju do drugiego.

Jaki wybrać model?

Kupując łódkę musimy zastanowić się nad rozmiarami. Czym mniejsza i chudsza tym dalej wpłyniemy w ląd. Czym większa i szersza, mamy lepszy komfort życia. Wiele barek lub jachtów oferuje ogromny luksus, który może przewyższać standardy w bloku. Łódź odpowiednio przygotowana zapewnia w zimę ochronę i ciepło przytulnego miejsca o ile wyrusza się w chłodniejsze rejony świata i rześkość w upale tropików. Jest wiele sposobów aby koszty klimatyzacji zminimalizować. Osobą wrażliwszym na bujanie, proponowałbym szersze łodzie, są bowiem stabilniejsze. Dla innych może być to kołysanka do snu przy pięknym zachodzie. Pamiętać jednak musimy aby nie rwać się z motyką na słońce. Stare wyeksploatowane łodzie, mogą okazać się porażką. Ogrzanie jej i doprowadzenie do stanu użytkowego, może okazać się dużo trudniejsze. Najpierw przelicz koszty zanim zaczniesz kupować.

Sam zysk

Własnym ”domem” możemy zwiedzać przepiękne miejsca na ziemi. Wystarczy trochę wolnego od pracy lub odłożonych pieniędzy i można wypłynąć ku przygodzie w ciepłe kraje. Pływać kanałami lub podziwiać przepiękne lazurowe wybrzeża. Możemy mieć poczucie prawdziwej niezależności. Bliskość wody, roślin i zwierząt może zachwycić każdego miłośnika przyrody. Możemy łapać ryby wprost z bujanego fotela, będąc na własnym łodzio-ganku. Na takiej jednostce możemy bez problemu trzymać psa lub kota i hodować roślinki w doniczkach. Barierą jest tylko nasza wyobraźnia i wiedza . Jeżeli szukamy spokoju, możemy zatrzymywać się w przeróżnych miejscach z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. Morskie powietrze pełne jodu, dzika przyroda wpłynie na nasze ciało i ducha.
Plusk wody, szum fal, z dala od całego zgiełku i spalin, skusi jeszcze nie jednego marzyciela. Jeżeli marzy ci się taki styl życia, dąż do celu. Polecam.

Pin It

Komputery

Czytaj

Jak pozbyć się roztoczy ze swojego domu?

Więcej…

Graffiti

Więcej…

Telefony

Codziennie

Komercyjne loty w kosmos już niedługo

Więcej…

Norweska atrakcja - koniec świata

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Jak wesprzeć stawy?

Więcej…

Czy wiesz jak ważna w organizmie jest woda?

Więcej…

Moda

Artykuły

Chłodnik z awokado

Więcej…

Brzoskwiniowy sernik na zimno

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

"Nie wywołuj wilka z lasu" - wilki w Polsce

Więcej…

Ciekawostka - Ludzkie serce

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Grzyby kurki

Więcej…

Trufle

Więcej…