Samodzielne wytwarzanie różnych przedmiotów może być niezwykle kreatywnym zajęciem. Rękodzieło jest całkowicie unikalne, więc często zastępuje tradycyjne wyroby przemysłowe. Dlaczego warto własnoręcznie tworzyć ozdobne przedmioty codziennego użytku?

Uniwersalna dekoracja 

Moda na rękodzieło zaczyna być mocno dostrzegalna w dekoracji wnętrz. Monochromatyczne trendy powoli przemijają, aby dać szansę wystrojom pełnym zróżnicowanych barw i tekstur. To idealne otoczenie dla rękodzieła. Samodzielnie wykonane dekoracje nadają wnętrzom niepowtarzalny i osobisty charakter. Do najmodniejszych dekoracji należą wyroby szydełkowe i haftowane, a także tkane makatki czy makrama.  

 

Własnoręczna praca 

Wykonanie dekoracji samodzielnie daje olbrzymią satysfakcję. Zachwyt innych nad stworzonym rękodziełem zapewnia niesamowite poczucie samorealizacji. Wspaniałym doświadczeniem jest również sam udział w procesie tworzenia, który z czasem przeradza się w prawdziwą pasję. Rękodzieło to także okazja do wzięcia udziału w okazjonalnych warsztatach oraz poznania innych osób, które mają podobne zainteresowania.  

 

Relaks i szansa rozwoju

Proces twórczy to idealny sposób na zniwelowanie stresu, którego w obecnych czasach nie da się uniknąć. Jego destrukcyjne oddziaływanie wpływa negatywnie na zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Poświęcenie się relaksującej pasji może być niezwykle oczyszczającym zajęciem, które zapewnia chwilę oddechu od pędu życia. Tworzenie rękodzieła działa też rozwojowo, zwiększając zdolności manualne i znacząco poprawiając uwagę.

 

Przepis na pudełko ze sznurka bawełnianego.

Składniki:

 • sznurek bawełniany 250 gram (60 metrów)
 • szydełko 13 mm
 • 3 godziny
 • Ozdoba na wykończenie

 

 1. Robimy węzełek a następnie łańcuszek o długości 20 oczek.
 2. wracając w każdym oczku robimy dodatkową pętelkę
 3. dodajemy na końcu 1-dno oczko
 4. Robimy w ten sposób  około 9 długości, tak żeby wrócić do boku z pierwszym węzełkiem.
 5. Robimy łańcuszek na około, dodając jedno przeplecenie więcej na rogach
 6. do wewnętrznych stron łańcuszka wplatamy węzełki
 7. robimy 6 długości na około
 8. Na koniec przeplatamy zdobniczy łańcuszek na wierzchu

 

Koniecznie skorzystaj ze specjalnego filmu instruktażowego TUTAJ.

Powodzenia :)Subskrybujcie, obserwujcie  i bądźcie na bieżąco, niech nic Was nie ominie. →

Znajdziecie nas na :

Świat i Polacy - https://www.swiatipolacy.pl

Facebook - https://www.facebook.com/swiatipolacy

Instagram - https://www.instagram.com/swiatipolacy

Twitter - https://twitter.com/swiatipolacy

YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCMU-uM74HYkn6SB0L0z8e2w

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

        Wyobraź sobie, że idziesz na spacer do lasu. Po ciężkim dniu pracy chcesz odpocząć na łonie natury z dala od zgiełku cywilizacji. Pragniesz pocieszyć  oczy soczystą zielenią i krzepiącym zapachem leśnego powietrza. Docierasz na miejsce a tam ... tony śmieci, zużytych opon i masa reklamówek. 

Pin It

Najlepszy prezent, to taki w który włożysz całe swoje gorące serce. Mój ostatni pomysł na szczególny podarunek to fantastyczne, personalizowane fartuszki. Świetnie sprawdza się napisanie na nich imion lub śmiesznych napisów.

Te wyjątkowe dzieła sztuki umieszczone na przedmiotach codziennego użytku mogą sprawić wielką przyjemność każdemu kto po nie sięgnie. Za każdym razem kiedy ktoś będzie z niego korzystać przy przygotowywaniu pysznego posiłku lub tworzenia swojego dzieła sztuki pomyśli o Tobie. Zaletą fartuszków jest uniwersalny rozmiar, nie musisz się więc martwić gdy ktoś przytyje. Wysokiej jakości bawełna powoduje, że są nadzwyczaj wygodne i można je prasować w wysokiej temperaturze nawet po wzorze.

Niepospolity charakter prezentu sprawi że osoba którą obdarujesz poczuje się naprawdę wyjątkowo:)

Zobacz poniżej moje prace :)

 

Subtelny storczyk dla delikatnej kobiety

Pin It

   Symbolika.

    Kolory są wszechobecne, jesteśmy zanurzeni w całym spektrum barw. Dlatego wielu ludzi przywiązuje do nich dużą wagę i nadaje im konkretne znaczenie. Okazuje się jednak, że określone barwy, w różnych kulturach budzą odmienne skojarzenia. Przykładem może być kolor biały. Dla jednych oznacza czystość, niewinność i cnotę a dla innych żałobę po śmierci bliskiej osoby. 

Pin It

 

       Dużo mówi się o dbaniu o ziemię, ale najlepiej zacząć od siebie. Mnożą się strony internetowe propagujące wielokrotne wykorzystanie przedmiotów już zużytych. Przykładem niech będzie drewniana paleta czy plastikowa butelka. To, co kiedyś spełniało się w swojej roli, po jakimś czasie traci przydatność. Można nadać jej jednak  nowe znaczenie, użyć w zaskakująco praktyczny sposób.

Pin It

Leonardo da Vinci uważany jest za genialnego malarza, który swoimi pomysłami wyprzedzał znacznie epokę, w której żył.

Oto kilka ciekawostek na temat jego życia i twórczości: 

Pin It

Wśród wielu stylów i kierunków malarskich, a szerzej artystycznych, szczególne miejsce zajmuje Art Brut, czyli sztuka marginesu. Dowiedz się, co ją wyróżnia i dlaczego zasługuje ona na uwagę również w dzisiejszych czasach. 

Pin It

 

Okazuje się, że może być i jednym i drugim. Pastel można wykorzystać zarówno w rysunku jak i w wypadku technik malarskich. Dlaczego można tak powiedzieć? Technika pastelu zaczęła być stosowana już w XV wieku. Z początku stosowano ją w przygotowaniu szkicu. W ten sposób używali jej Leonardo da Vinci czy Federico Barocci. Z czasem dostrzeżono ich malarskie właściwości. 

Pin It

 

Pozwólcie że przedstawię Wam kilka moich prac.

 

Pin It

 

Dawno, dawno temu…
Tak jak większość historii, również moja właśnie tak się zaczyna. Odkąd tylko sięgam pamięcią fascynowały mnie barwy. Świat kolorów przemawiał do mnie “ najgłośniej“, najintensywniej. W dzieciństwie zawaliłam tapetę mojego pokoju i nie tylko, obrazkami, które wpinałam szpilkami, oczywiście ku rozpaczy rodziców. Nie przeszkadzało mi, że każdy był w innym temacie, rozmiarze i tonacji. :) Możecie sobie tylko wyobrazić ten wielki miszmasz. 

Pin It

polski blog tematyczny

Idealne zajęcie dla Twoich dłoni.

Za oknami coraz szybciej robi się ciemno, co wydłuża wieczory. Pogoda w dzień również nie zachęca do wyściubienia nosa, choćby na chwilę. Idealnym pomysłem jest więc robienie czegoś pożytecznego i naprawdę relaksującego. Zacznij od włączenia ulubionej muzyki lub filmu.Tworząc odpowiedni klimat. Zapraszam tutaj do obejrzenia filmu instruktażowego. 

Pin It

Czy napisanie powieści to coś dla Ciebie?

 Mam dla Was propozycję idealnego zajęcia na jesienne wieczory. Napisanie swojej własnej książki. Myślę, że stworzenie powieści nie należy do zajęć mega trudnych. Jeżeli tylko ktoś ma dobry pomysł na ciekawą historię, zapał do utrwalenia jej na piśmie i czas, to jest w stanie napisać swoje własne dzieło.

Pin It

Komputery

Czytaj

Zostań EKO bohaterem i chroń swoją planetę

Więcej…

Domowe rośliny doniczkowe. cz1

Więcej…

Telefony

Codziennie

Pamiętasz zapach ziemniaczków z ogniska?

Więcej…

Norweska atrakcja - koniec świata

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Zdrowy sen

Więcej…

Proporcjonalne ciało człowieka.

Więcej…

Moda

Artykuły

„Wegański śledź”

Więcej…

Wegański przysmak śledziowy

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Pływy morskie

Więcej…

Jej wysokość czekolada, czyli królowa jest tylko jedna!

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Grzyby kurki

Więcej…

Testujemy sprzęcior

Więcej…