Już niedługo zacznie się sezon urlopowy, a wraz z nim przygodę wakacyjną zaczną użytkownicy kamperów. Jednak podróż kamperem wymaga większej ilości przygotowań niż wyjazd zorganizowany czy też wycieczka samochodem z rezerwacją hoteli do nocowania. Planując podróż kamperem warto po pierwsze ustalić plan podróży.  Co jeszcze trzeba przygotować? 

Pin It

 

Tygodniowy urlop w Zakopanem czy kilkudniowy pobyt na plaży we Władysławowie. Brzmi zachęcająco, ale z drugiej strony... to ruina dla portfela! Gdy planujesz wyjazd dla całej rodziny, a Twój budżet jest ograniczony... nie rezygnuj z wypoczynku! Polska jest bardzo zróżnicowanym i wciąż nierozpoznanym pod względem turystyki krajem. Oto dwa przykładowe pomysły na wakacje tańsze, niż nad Bałtykiem czy w Tatrach.

Pin It

 

Wypoczynek na zielonej trawie i śpiew ptaków, czy znowu dłużące się godziny spędzone przed telewizorem, czy komputerem? Długi weekend majowy, nazywany popularnie „majówką” zbliża się wielkimi krokami, jeśli więc jeszcze nie wiecie co zaplanować na ten czas spójrzcie na nasze propozycje i rozważcie każdą z nich!

Pin It

Choć gęsi nie wzbudzają w nas zbytniego podziwu swoim wyglądem, ani nie należą do wyjątkowo rzadko spotykanych ptaków, kryją w sobie całkiem niezwykłe zdolności. Te blisko spokrewnione z kaczkami i łabędziami występują w około 40 gatunkach, ważą zazwyczaj do 8 kilogramów - zaliczane są więc do dużych ptaków. Jednak tym, co czyni je wyjątkowymi są ich zdolności do migracji. 

Pin It

Czas wolny, przyroda, słoneczko i pyszne jedzonko ;)  

 

Pin It

 

Ognicho, super towarzystwo, opowieści, śpiewy i pycha jedzonko a wszystko w przepięknym miejscu. Dzisiejsze czasy w znacznym stopniu wpływają na ogólną alienację człowieka. Coraz częściej zamyka się on w czterech ścianach, kontaktując się jednostronnie ze światem za pomocą mediów takich jak telewizja i internet. Konsekwencją tego jest niedobór ruchu i świeżego powietrza. Powoduje to spadek aktywności, dobrego samopoczucia a przede wszystkim osłabienie więzi międzyludzkich.

Pin It

W lesie natknęliśmy się na wyschnięty potok, idąc nim usłyszałem szum ukrytego wodospadu.

Schowany za lasem, między skałami. Po kilku trudach weszliśmy :) a tam, woda wypłukała dla nas nagrodę :D

Zobacz całą galerie 

Pin It

Podwodne muzeum 

Wielu osobom Bałtyk kojarzy się z wakacyjnym lenistwem i goframi zjadanymi na plaży. Mało kto wie, że Bałtyk skrywa w sobie wiele tajemnic. Jedną z nich są wraki... Na dnie Morza Bałtyckiego leży wiele wraków, które są pamiątkami po II wojnie Światowej. Jeśli posiadamy licencję płetwonurka, to niektóre z nich możemy oglądać na żywo. 

Pin It

Jak podaje agencja Reutersa, już w przyszłym roku ma rozpocząć się sprzedaż biletów na pierwszy komercyjny lot w kosmos. Ma się on odbyć na wysokość około 100 kilometrów, a więc jej uczestnicy będą mogli podziwiać ziemię z 10 razy większej odległości niż w samolocie. Nie jest to jednak tania przygoda. organizator liczy sobie za bilety nawet milion złotych. 

Pin It

 

Polacy coraz chętniej opuszczają Europę, by spędzić urlop w odleglejszych krainach. Wśród wielu potencjalnych kierunków, dużą popularnością cieszy się Tajlandia. Choć leży w Azji, organizuje się do niej wiele lotów i wycieczek. Sprawdź ile kosztuje najbliższy lot. Poznaj 5 najważniejszych powodów, dla których warto przemyśleć urlop w tym miejscu. 

Pin It

 

Planujesz wyjazd w góry lub długą wyprawę trekkingową? W takim razie upewnij się, że zabierasz ze sobą coś więcej, niż aparat fotograficzny i smartfon ! Odpowiednie przygotowanie, szczególnie przy mniejszym doświadczeniu, jest kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu w czasie wycieczki.

Pin It

 

Historia w skrócie.
Ogród zoologiczny znajduje się w płd.-wsch. części miasta, w dzielnicy Śląska Ostrawa. Z inicjatywy Bohumila Vitka w 1949 roku sprowadzono do parku górniczego kilka zwierząt. Ostateczną datą założenia Ogrodu Zoologicznego Ostrawa to 1951 rok. 

Pin It

 

 

Pin It

świat i polacy

1. Miejscowy transport

Po lagunie weneckiej nie można poruszać się samochodem. Wszystko odbywa się drogami wodnymi. W związku z czym, nawet jeśli dysponujesz własnym samochodem będziesz go musiał pozostawić na głównym parkingu uiszczając stosowną opłatę. Jeżeli planujesz zostać w Wenecji kilka dni, najkorzystniej będzie wykupić niebieską kartę Venice-Cart. Pozwala ona przemieszczać się tramwajami wodnymi i autobusami miejskimi bez ograniczeń.

Pin It

W poszukiwaniu idealnego miejsca

Lokalizacja, którą wzięliśmy pod uwagę to Włochy. Po pierwsze jest to państwo położone na południu Europy, w regionie Morza Śródziemnego. Oznacza to wyższe temperatury i łagodniejszy klimat .Idealne miejsce do ogrzania naszych polskich kości. Po drugie, Włochy kuszą różnorodnością zabytków i bogactwem fauny i flory. Miejsce docelowe: WENECJA
Nie pytajcie dlaczego akurat tam. Myślę, że był to po prostu wybór serca.

Pin It

Komputery

Czytaj

Jak pozbyć się roztoczy ze swojego domu?

Więcej…

Hausboot - polubisz pływający domek z wszelkimi wygodami

Więcej…

Telefony

Codziennie

Woda wypłukała dla nas nagrodę

Więcej…

5 powodów, dla których warto odwiedzić Tajlandię.

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Właściwości babki lancetowatej

Więcej…

Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej?

Więcej…

Moda

Artykuły

Energetyczne ciastka orzechowo-owsiane

Więcej…

Zupa czosnkowa

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Czego nie wiemy na temat popcornu?

Więcej…

Sprawdź co wiesz o piwie?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Ogromna różnorodność gatunków w Polsce

Więcej…

Tuńczyk błękitno-płetwy

Więcej…