Wędkowanie traktujesz jako hobby od 20 lat uprawiane na tym samym jeziorze? To może się znudzić nawet największym domatorom. Wyjście poza swoje codzienne środowisko może być bardzo ożywcze dla rybackiego hobby. Przekonaj się, że istnieje wiele oryginalnych pomysłów na wędkarski wypad! 


1. Zwiedzanie jezior

Możesz na przykład zaplanować zwiedzanie różnorodnych jezior, na terenie całej Polski i nie tylko. Pamiętaj jednak o stosownych zezwoleniach i trzymaniu się przepisów. Potraktuj to jako swoiste wyzwanie, a także szczególną atrakcję krajoznawczą. Różnorodne powierzchnie, nabrzeża, otoczenie, a przede wszystkim gatunki ryb.


2. Konkursy wędkarskie

Kochasz wędkować, ponieważ przynosi Ci to spokój i odpoczynek od codzienności? Takich jak Ty jest wielu. Być może warto zweryfikować swoje szanse i sztuczki, stając do zawodów organizowanych na jeziorach i kanałach w całej Polsce? Przy okazji zawiązują się ciekawe znajomości, a przede wszystkim odczuwasz dodatkową frajdę ze współzawodnictwa. Przygotuj się do zawodów i baw się dobrze!

3. Wyprawa na morze

Jedną z popularniejszych form zaawansowanego wędkarstwa jest spróbowanie swoich sił na morzu. Sztormiaki, sprawdzony w bojach kuter rybacki i... w drogę, na pełne morze! Choćby na Bałtyku profesjonalnie organizuje się podobne wypady. Łódź prowadzi doświadczony człowiek morza, a Ty polujesz na prawdziwie grube ryby, zmagając się z nieokiełznanym żywiołem.

4. Zagraniczne wędkowanie

Entuzjaści łowienia ryb prędzej czy później mogą znudzić się polskimi realiami rzek, jezior czy kanałów. Wtedy rośnie apetyt na coś więcej. Coś – czyli rybę z innego akwenu, regionu. Współcześnie istnieje wiele sposobów na szybką i relatywnie tanią wycieczkę zagraniczną, również pod kątem wędkarstwa. Możesz wybrać się na przykład do mroźnej, północnej Finlandii, gdzie załapiesz się na łowienie pod lodem czy na wodzie obok reaktora elektrowni atomowej. Brzmi ekstremalnie i niebezpiecznie? Poczuj zew przygody i pakuj wędkę! Pomysłów jest znacznie więcej.

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

Komputery

Czytaj

Hausboot - polubisz pływający domek z wszelkimi wygodami

Więcej…

Awangardowy styl życia

Więcej…

Telefony

Codziennie

5 powodów, dla których warto odwiedzić Tajlandię.

Więcej…

Tanie wakacje w Polsce

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Jak zadbać o swój mózg?

Więcej…

Proporcjonalne ciało człowieka.

Więcej…

Moda

Artykuły

Zupa z cukinii

Więcej…

Chałwa z pestek słonecznika z miodem i sezamem

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Założę się, że nie zgadniesz ile mamy w Polsce Łosi

Więcej…

Kiedy księżyc jest największy?

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Legalne łowienie ryb w Polsce

Więcej…

Trufle

Więcej…