Mózg prawdopodobnie wykorzystuje 20 % objętości krwi wyrzucanej z serca przy każdym uderzeniu. Warto więc mieć na uwadze to, żeby ją wzbogacać w glukozę, węglowodany i białka, produkty usprawniające krążenie krwi w mózgu. 

1. Owoce: truskawki, cytrusy, pomidory i owoce leśne.
2. Warzywa: brokuły, szparagi czy kapusta i szpinak.
3. Zioła olejki i przyprawy.
4. Pełne ziarna: brązowy ryż, jęczmień, owies, żyto.
5. Tłuste ryby: m in sardynki i łosoś.
6. Jaja.

Zioła zmniejszają przepuszczalność i kruchość naczyń krwionośnych, przywracają im elastyczność, zapobiegając tym samym ich rozszerzaniu oraz pękaniu.

Olejki ziołowe, chociaż w różnym stopniu, mają również właściwości odkażające, bakteriobójcze i przeciwzapalne. Poprawiają ukrwienie skóry, dzięki czemu zyskuje ona piękny świeży koloryt. A ponadto silnie działają na zmysł zapachu i odpowiednio dobrane mogą, uspokajać, poprawiać humor czy pobudzać.

Imbir - zawiera ponad 50 różnych antyoksydantów. Pomaga na krążenie i problemy trawienne. Obniża cholesterol pomaga chorym na zapalenie stawów. Rozmaryn - blokuje rakotwórcze związki znajdujące się w zanieczyszczonym powietrzu. Olejek rozmarynowy wzmacnia zdolności poznawcze, zwalcza wolne rodniki, leczy chorych na Alzheimera i demencję. Gorczyca - związek AITC zawarty w niej spowalnia wzrost komórek raka pęcherza moczowego o 33%. Goździki - bogate w antyoksydanty przez wieki używane w leczeniu bólu zębów i dziąseł, pomagają w przeziębieniach i alergiach. Oregano - ma taką ilość oksydantów jak garść migdałów i kilka razy silniejszą aktywność anty rodnikową niż czarna jagoda. Jest bogate w witaminę K, żelazo i magnez. Niszczy bakterie E.coli, salmonellę i patogeny mnożące się w żywności. Cynamon - codzienne przyjmowanie pewnej ilości pomaga zredukować poziom glukozy i trójglicerydów.

Pracę mózgu i krążenie w całym organizmie skutecznie poprawiają codzienne ćwiczenia rozciągające, aerobowe, relaksacyjne i umysłowe.

1. Trzydziesto minutowy szybki spacer.
2. Piętnaście minut biegu
3. Taniec i aerobik.

Odpowiednia ilość tego zajęcia przyczynia się do elastyczności żył a tym samym przyspiesza się przepływ krwi do mózgu. Dobrze więc poprawić codzienne nawyki i spróbować sprawdzonych ćwiczeń.

4. Zapamiętywanie.

Ćwiczenie funkcji poznawczych sprawia, że tworzą się nowe połączenia nerwowe między neuronami, stopniowo tworząc więcej struktur tkankowych bardziej odpornych na upływ czasu. Nauka nowych rzeczy, czytanie, pisanie pamiętnika to zajęcia niezwykle ważne dla poprawy krążenia krwi w mózgu. Zadbaj więc o relacje ze znajomymi i ciesz się razem z nimi nie zapominając o poczuciu humoru.

Pin It

Komputery

Czytaj

Jak zaplanować wydatki?

Więcej…

Domowe rośliny doniczkowe. cz1

Więcej…

Telefony

Codziennie

Woda wypłukała dla nas nagrodę

Więcej…

Tanie wakacje w Polsce

Więcej…

Sport

Najciekawsze

Marihuana medyczna

Więcej…

Zdrowy sen

Więcej…

Moda

Artykuły

Pasztet gryczany z batata

Więcej…

Pizza z patelni

Więcej…

Uroda

Zawsze Bądź

Czym charakteryzuje się herbata Lapsang Souchong?

Więcej…

Założę się, że nie zgadniesz ile mamy w Polsce Łosi

Więcej…

Zdrowie

Na Bieżąco!

Testujemy sprzęcior

Więcej…

Największe drzewa świata

Więcej…